Наслони ухо на песму

Општинско такмичење рецитатора одржано је у среду, 16. марта 2016. године, у “Пан театру“.

У жирију су биле глумице Оливера Викторовић Ђурашковић и Светлана Сретеновић,и песникиња Снежана Ђорђевић. Програм је водила Нада Петковић.

Такмичари су, према узрасту, распоређени у три категорије:млађи, старији и средњошколски узраст.

У категорији млађег узраста учествовало је двадесет двоје такмичара.Нашу школу представљала је Маша Ракојевић,ученица II/2,са рецитацијом “Замислите“ Душана Радовића.Она је заузела друго место и пласирала се на градско такмичење.

У средњем узрасту учествовало је двадесеторо такмичара. Александра Ђунисијевић, ученица V/3,са рецитацијом “Неке важније ствари“Виолете Јовић, представљала је нашу школу.

Заузела је шесто место и добила похвалу за интерпретацију и избор песме.

Ученици су, у изузетно пријатној атмосфери, рецитовали песме,жири је пажљиво слушао сваког такмичара, а после краће паузе саопштио и образлижио резултате такмичења.

До следећих такмичења и дружења, којима се истински радујемо, наши ученици ће проналазити нове стихове за своје интерпретације.